Обираємо сітку для затінення

Затіняюча сітка – це один із способів захиститися від спеки та запобігти опіків рослин та плодів.

Виготовляється затінююча сітка зі спеціальної синтетичної нитки особливим вузликовим способом. Чим густіше сплетена сітка, тим менше сонячного світла вона пропускає. Сонцезахисна сітка достатньо міцна і її складно порвати. Якщо ячейки ненароком пошкоджуються гострим предметом, то завдяки своєму плетінню сітка не сотається і залишається цілою. Перфоровані посилені краї сітки призначені для легкого монтажу та швидкого зшивання полотен. На відміну від тентів та агроволокна сітка легко продувається та не зноситься вітром.

Переваги сітки для затінення

  • Простий монтаж-демонтаж
  • Можливість зшивання полотен для збільшення затінюючої площі
  • Відсутність парусності
  • Механічна стійкість
  • Атмосферна стійкість
  • Наявність УФ-стабілізатора продовжує строк експлуатації
  • Мала вага та об’єм у складеному стані

Які бувають затіняючі сітки? Сітка для затінення відрізняється рядом характеристик: колір, процент затінення, призначення, стабілізація.

Призначення сітки

Перш за все потрібно визначитися, для яких цілей ви хочете купити затінюючу сітку.

1. Затінюючі сітки найчастіше використовують у сільському господарстві для притінення  овочевих культур і квітів на відкритих ділянках та в теплицях.

2. Часто затінюючу сітку можна побачити у садових центрах чи розсадниках, де рослини (до висадки на постійне місце) ростуть у горщиках чи контейнерах та можуть швидко загинути від надмірного сонячного світла.

3. Також затінюючими сітками маскують прозорі паркани з сітки-рабиці, роблять легкі навіси для подвір’я, ігрових майданчиків, автостоянок. Альтанки, тераси та балкони теж  іноді додатково затінюють сіткою для більш комфортного відпочинку.

4. У будівництві затінюючу сітку використовують для маскування будівельно-ремонтного риштування.  Сітка дозволяє створити кращі умови для будівельників та захистити майданчик від випадкового падіння інструментів, відра з фарбою чи розчином та інше.

Як обрати процент затінення сітки (кількість світла, яке проходить через полотно)?

40-45% затінення – такі сітки ефективно використовувати у відкритому грунті для створення легкої тіні для баштанних культур (огірки, кавуни, дині), томатів та перців у північних регіонах країни.

55-60% затінення – кращий вибір для захисту від сонця помідор та перців у відкритому грунті. Ще такими сітками затінюють тепличні споруди від перегріву у північних та центральних районах.

70-75% затінення – використовують для зменшення сонячного потоку  І зниження температури в теплицях південних регіонів України.

80-95% затінення – такий вид сіткок мають декоративне або сонцезахисне призначення: маскування огорожі та будівельних риштувань, створення густої тіні під навісами на подвір’ї, дитячих майданчиках чи автомобільних стоянках.

Якого кольору бувають сітки для затінення?

Червона затіняюча сітка – прискорює розвиток розсади, цвітіння та достигання овочів. Під такою сіткою овочі досягають більшого розміру, ніж під сітками іншого кольору.

Блакитна затіняюча сітка – затримує розвиток рослин. Найчастіше застосовують такі сітки для притінення зеленних культур (салат, кріп, петрушка та інші), які здатні швидко переростати.

Сіра затіняюча сітка – прискорює розвиток рослин, сприяє збільшенню розміру листків, захищає від пониження температури.

Перламутна затіняюча сітка – позитивно впливає на ріст розсади, прискорює її розвиток.

Зелена затіняюча сітка – найпоширеніший та оптимальний вид сонцезахисної сітки. Захищає рослини від перегріву, створюючи природній колір затінення, схожий на тінь від дерев.

Від чого залежить якість сітки?

Перш за все, звертайте увагу на виробника товару. В нашому інтернет-магазині представлені сітки для затінення угорської фірми Intermas. Ці сітки за своєю якістю та довговічністю давно завоювали свою популярність не тільки в країнах Європи, а і у нас в Україні.

Ще один важливий чинник – світлостабілізація. На цьому не варто економити. УФ-стабілізатори дозволяють прослужити виробам до 3-5 років без руйнування сонцем. Як правило, нитка такої сітки більш щільна. Вага полотна (г/м3) теж впливає на строк експлуатації. Чим вищий показник – тим довше служитиме.