Сонцезахисні сітки для теплиць

При вирощуванні овочі, квітів та декоративних рослини в закритому грунті постає питання: як знизити температуру всередині споруди?

В жаркий період температура в теплиці іноді досягає +55-600С. Звичайно, надто висока температура та вологість тільки знижують якість продукції. При таких умовах швидко поширюються хвороби і шкідники, знижується зав’язування плодів, рослини отримують сонячні опіки та в’януть.

Один з ефективних способів зниження температури у закритому грунті – це використання сонцезахисних сіток для затінення. Разом з правильним провітрюванням затіняюча сітка може понизити температуру повітря в конструкції  на +5-100С. Як показала практика ізраїльських фермерів, урожай тепличних овочів (отриманий під затінюючою сіткою) вищий на 20%, ніж при вирощуванні без затінення.

Затіняюча сітка також подовжує строк служби плівки чи полікарбонату, з яких виготовлена теплична споруда. А ще – це захист теплиці від граду.

затінююча сітка в теплиці

Яку затіняючу сітку придбати для теплиць та парників?

Найбільшу популярність має сітка зеленого кольору. Вона захищає рослини від перегріву та  створює ефект природньої, рівномірної тіні (ніби під кроною дерев).

Процент затінення сітки обираєте в залежності від зони вирощування та культури.

55-60% затінення – такими сітками затінюють тепличні споруди від перегріву у північних та центральних районах.

70-75% затінення – використовують для зменшення сонячного потоку  І зниження температури у теплицях південних регіонів України.

Для світлолюбних культур обирають сітки з меншим процентом затінення, для салатів та інших зеленних – варто взяти сітку з вищим показником.

Як правильно затінити парник чи теплицю?

Найчастіше і зручніше сонцезахисну сітку натягують зверху на тепличну споруду. Бувають випадки, коли сітку закріплюють зсередини у вигляді екрану. Тоді потрібно забезпечити більш якісне верхнє провітрювання, щоб гаряче повітря не затримувалося між сіткою та куполом теплиці.

Найкраще затінити всю площу вирощування рослин. Слідкуйте за рухом тіні від сонця. Потрібно щоб всі рослини були рівномірно затінені.

Якщо ви хочете зекономити на сонцезахисній сітці, то можете затінити тільки південну сторону теплиці. Це дозволить трохи знизити температуру. Але незатінені рослини будуть гірше розвиватися і плодоносити.

Монтаж та кріплення затіняючої сітки

Щоб теплиця довше слугувала, затіняючу сітку потрібно розмістити так, щоб не було зазору між тепличною поверхнею та сіткою. Якщо сітка слабо натягнута, то вона створюватиме парусність при сильному вітрі і споруду буде сильно розхитувати.

Якщо ширина полотна занадто вузька для накриття теплиці, його можна легко зшити капроновою ниткою.

Кріплять полотно сітки за допомогою розтяжок з тросу чи міцного шпагату, який продівають у отвори по укріпленому краю сітки. Якщо краї сітки обрізані, тоді використовують спеціальні кліпси. Також, за допомогою кліпс можна швидко з’єднати два полотна.

До труб та пластикових опор сітку також можна закріпити пластиковими хомутами (стяжками), а до дерев’яних конструкцій пришпилити будівельним степлером.

На зимовий період сітку краще зняти з теплиці.  Сніговий покрив з сітки важко зняти. Він буде нести додаткове навантаження на теплицю, від чого конструкція може завалитися.

Прокрутка до верху