Агроволокно для зимового захисту

Яке агроволокно краще вибрати для укриття рослин на зиму?

Для укриття теплолюбних рослин краще взяти агроволокно щільністю 50-60 г/кв.м. Іноді використовуєть щільність 30-42 г/кв.м. Таке агроволокно складають у два шари та вкривають рослини або 2-3 рази обмотують ним кущі та дерева. Прошарок між двома полотнами дає додаткове повітряне утеплення.

Колір укривного матеріалу дуже впливає на успішну зимівлю. Так, чорним агроволокном не можна вкривати рослини на зиму, бо при сонячній погоді чорний колір притягує додаткове тепло. Різкий перепад температур взимку буде тільки на шкоду рослині. Кущ чи дерево перегріється на сонці (навіть може пробудитися), а в нічний час просто замерзне.

Зазвичай, для утеплення рослин вибирають біле агроволокно. Воно створює ефект «затишку»; під накриттям температура на 5°С вища, ніж у повітрі.

Агроволокно, на відміну від поліетиленовлої плівки, легко пропускає повітря, що не дає рослині запаритися.

Краще агроволокном утеплювати рослини за допомогою каркасів або тунелів. Таким способом досягається додатковий об’єм прогрітого повітря, рослини швидше провітрюються та менш хворіють.

Коли укривати виноград

Виноград бажано вкривати, коли температура буде в межах –2… –4°С. Варто також додатково захистити кореневу систему, яка у деяких виноградних сортів досить чутлива до морозів.

Коли укривати троянди

Пониження температури до -5°С трояндові кущі переносять легко. В цей час вони загартовуються та йдуть у стан спокою. Коли температура повітря знизиться до –6… –7°С – саме час захистити від низьких температур.

Коли укривати хвойні

В перші 2-3 роки після висадки молодих рослин, в листопаді мульчують прикореневу зону, щоб запобігти вимерзанню. Крону обгортають агроволокном або іншим утеплюючим матеріалом тільки аж в лютому, для запобігання висушення хвої та сонячних опіків.

Коли укривати крупнолисті гортензії

Великолистяна гортензія часто пошкоджується вже першими суттєвими заморозками. Тому, готовити накриття потрібно вже у кінці вересня, щоб всигнути захистити бруньки при різких зниженнях температури.

Постійне накриття залишають над кущами при зниженні температури до +6…+8°С вдень та до +2…+4°С вночі.

В нашому інтернет-магазині ви можете підібрати та купити якісне агроволокно ТМ “Агрін” різної щільності та розмірів:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху